Yhteystiedot

SKAS:n sähköpostilista

Suomen keskiajan arkeologian seura on perustanut sähköpostilistan, jolla tiedotetaan seuran toiminnasta sekä muista alaan liittyvistä asioista ja tapahtumista. SKAS:n sähköpostilistalle voi liittyä kuka vain, ja liittyminen onnistuu helposti menemällä www-osoitteeseen:

https://lists.utu.fi/mailman/listinfo/skas

Sivulla pyydetään antamaan oma sähköpostiosoite, nimi, salasana (tämän voi jättää täyttämättä, jolloin salasana luodaan automaattisesti) ja muutamia muita tietoja (joita ei tarvitse oletusasetuksistaan muuttaa).

Lähetettyäsi tiedot eli “Subscribe”-painiketta klikattuasi palvelin lähettää sinulle varmistusviestin antamaasi sähköpostiosoitteeseen. Voit joko

a) vastata tähän viestiin koskematta itse sähköpostin sisältöön tai sen otsikkoon,

b) klikata viestissä olevaa linkkiä ja varmistaa aukeavalla www-sivulla liittymisesi klikkaamalla painiketta “Subscribe to list SKAS”

TAI

c) lähettää erillisen sähköpostiviestin viestissä annettujen ohjeiden mukaan.

Kun olet vastannut varmistusviestiin jollakin näistä tavoista, pitäisi listalle lähetettyjen viestien alkaa saapua sähköpostiisi.

Ongelmatilanteissa ota yhteyttä listanhoitajaan visa.immonen[AT]gmail.com

Sähköpostilistalle osoitetut viestit lähetetään osoitteeseen: skas[AT]lists.utu.fi

Postiosoite

SKAS
c/o Arkeologia
20014 Turun yliopisto

SKAS:n hallituksen sähköpostiosoite

SKAS:n hallitukselle voi lähettää sähköpostia osoitteeseen:
skas-hallitus[AT]lists.utu.fi

Puheenjohtaja

Dos. Janne Harjula, puheenjohtaja[AT]skas.fi

Varapuheenjohtaja

Visa Immonen, visa.immonen[AT]gmail.com

Muut hallituksen jäsenet

Ilari Aalto, ilari.aalto[AT]utu.fi

Janne Haarala, janne.haarala[AT]utu.fi

Tuuli Heinonen, tuuli.t.heinonen[AT]gmail.com

Tarja Knuutinen, tarja.knuutinen[AT]helsinki.fi

Riikka Tevali, riikka.tevali[AT]helsinki.fi

Sihteeri

Siiri Tuomenoja, sihteeri[AT]skas.fi

Taloudenhoitaja

Janne Haarala, taloudenhoitaja[AT]skas.fi

Kirjavastaava

Janne Haarala, amaf[AT]skas.fi

Internet-sivujen ylläpitäjä

Tarja Knuutinen, tarja.knuutinen[AT]helsinki.fi

SKAS-lehden päätoimittaja

Georg Haggrén, georg.haggren[AT]helsinki.fi